Forum BRYKIECIARKI Strona Główna BRYKIECIARKI
Maszyny i urządzenia do produkcji brykietów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozpoczecie działalnosci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BRYKIECIARKI Strona Główna -> Brykietowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kajusinski




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:20, 09 Gru 2008    Temat postu: Rozpoczecie działalnosci

Witam. Jestem zainteresowany rozpoczęciem produkcji brykietu ze słomy oraz wierzby energetycznej. od kilku lat prowadze własne gospodarsto rolne rocznie uprawiam ok 30ha zborza oraz rzepak posiadam tez ok 20 ha wierzby wiekszosc to plantacje powstałe na nieurzytkach zielonych.
chciałbym zasiegnac rady u kolegów bedących juz w tej branzy i mogacych mi powiedziec cos na temat załozenia takiej lini produkcyjnej dofinansowan, ogólnej działalnosci.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam całe forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mass221




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 21:47, 13 Lut 2009    Temat postu:

Witam!

ja również jestem zainteresowany rozpoczęciem działalności w branży produkcji materiałów opałowych. Rekinem finansjery nie jestem, więc na początku nie nastawiam się na założenie mega-wielkiego biznesu, tylko chciałbym rozpocząć działalność na niewielką skalę.

Interesowała by mnie niewielka produkcja na rynek lokalny. Jestem z woj. lubelskiego, pochodzę z wioski w której ludziom się raczej nie przelewa, a zwłaszcza tym, którzy utrzymują się z rolnictwa. Mam tam rodzinę i gospodarstwo z bardzo dużą stodołą, w której mógłbym uruchomić prostą linię produkcyjną. Słomę mam swoją (5ha zasiewanych corocznie pszenicą) i ewentualnie mam możliwość skupowania słomy w bardzo korzystnej (jak na razie) cenie. Dodatkowo posiadam małą wywrotkę typu "kosz" o ładowności 5ton, którą mógłbym dowozić brykiet do odbiorców.Z tego, co sie orientowałem, popyt na tani materiał opałowy był by spory, gdyż w promieniu 3 kilometrów znajdują się tylko 2 składy materiałów opałowych, które w swoim asortymencie mają tylko węgiel w bardzo wysokiej cenie. Przeprowadziłem też wywiad środowiskowy i moimi potencjalnymi nabywcami byliby rolnicy, urząd gminy, szkoła i przedszkole.

Zwracam się z prośbą o udzielenie jakichkolwiek bezcennych dla mnie pomocnych informacji na temat sprzętu oraz brykietów. Przeczytałem na tym forum wiele wątków, ale szczerze powiedziawszy zrobił mi się w głowie mętlik od tych wszystkich wiadomości. Doradźcie, proszę, jaką brykieciarke wybrać? Czy do niewielkiej produkcji wystarczyłaby mi brykieciarka ślimakowa o wydajności 100kg/h? Jaka jest wytrzymałość takiego brykietu? Tzn.: jak długo mogę taki brykiet trzymać w stodole bez obaw, że mi się rozpadnie? Czy wytrzyma np: pół roku (rozpocząłbym produkcję w październiku lub wrześniu tak, aby wytworzyć pewną rezerwę i produkowałbym do powiedzmy stycznia). Czy ten kto kupi ode mnie 5 ton brykietu w październiku będzie miał pewność, że ten brykiet poleży u niego w piwnicy lub stodole do marca, ewentualnie do stycznia (wtedy to będę mógł sprzedać świeży). Jak jest paleniem tego w piecu? Czy ludzie, którzy posiadają stare solidne piece na węgiel lub drzewo mogliby palić moimi brykietami? Przeczytałem parę wątków na temat spalania. Na jednym z nich pisało, że brykiety ze słomy słabo się żarzą, często gasną, a jeden z forumowiczów napisał ze bardzo dobrze się rozpalają ale po niedługim czasie pęcznieją i się rozsypują w piecu. Brykiet ze słomy krótko się żarzy (ponoć około 4 godzin) ale słyszałem że łatwo jest go rozpalić i znów szybko ogrzać grzejniki.

Wiem, że zadaje wiele pytań i na wiele można znaleźć odpowiedź w innych tematach. Większość przeczytałem, a ten temat będzie pomocny innym, ponieważ (mam nadzieje) że tu znajdzie się wiele cennych informacji w jednym miejscu dal chcących podobnie jak ja, rozkręcić mały biznes

z góry dziękuję za pomoc:))))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mass221




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 22:43, 13 Lut 2009    Temat postu:

ps. zapomniałem wspomnieć, że wątków na temat odpowiednich pieców do brykietów jest co najmniej 3, to każdy wymija temat i nie ma konkretnej odpowiedzi. Więc jak to jest z tymi piecami? ile może kosztować przystosowanie tradycyjnego pieca na drewno/węgiel pod brykiety i czy w ogóle zachodzi taka konieczność?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BRYKIECIARKI Strona Główna -> Brykietowanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin